SZUKAM PRACY !

Po niemal 30 latach pracy w gorlickim Szpitalu Specjalistycznym nie dogaduję się z moją obecną (od stycznia) bezpośrednią przełożoną, która obiecała zrobić wszystko, abym nie miał przedłużonej umowy o pracę i prezentuje wobec mnie zachowania z cechami mobbingu.

Jestem od lat Kierującym Oddziałem Internistyczno-Kardiologicznym (oczywiście z dodatnim wynikiem finansowym), skończyłem (dawno) studia menedżerskie, piastowałem funkcje kierownicze i społeczne. Jestem specjalistą chorób wewnętrznych, ukończyłem  kurs podstawowy z zakresu medycyny paliatywnej dla lekarzy zgodny z wymogami rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu medycyny paliatywnej i hospicyjnej kontraktowanych w NFZ, cykl unijnych szkoleń z zakresu geriatrii, zrealizowałem program specjalizacji z reumatologii, mam kwalifikacje biegłego lekarza sądowego i tak dalej.

Rozglądam się za spokojną pracą od drugiego kwartału 2019 roku. Dzieci mam dorosłe, zarabiają, bardziej interesuje mnie spokój niż zarobki. Nie przepadam za pracą w podstawowej opiece zdrowotnej, nie chcę też zrezygnować z prywatnej praktyki.

Dlatego sonduję możliwości już teraz.

Nie obawiam się sprawdzenia moich referencji. Na razie sonduję najbliższe ośrodki (Tuchów, Stróże, Krynica). Już jestem zasypywany ofertami pracy w podstawowej opiece zdrowotnej (pierwsza była moja dobra koleżanka z Biecza).

Potrzebny mi spokój i odrobina odpoczynku. Będąc Zastępcą Dyrektora ds. Medycznych nabawiłem się nerwicy, teraz może być tylko gorzej. Do tego mam problemy zdrowotne adekwatne do PESELU.

Czuję się wyraźnie doceniany (TAK – DOCENIANY!) przez pracodawcę i jest to dla mnie niezwykle ważne. Cenię profesjonalistów. Na szacunek trzeba umieć zapracować.

Mojemu następcy (nikt go nie zna poza moją przełożoną) życzę, aby atmosfera pracy oraz poziom opieki nad pacjentami Oddziału Internistyczno-Kardiologicznego w Gorlicach były jeszcze lepsze.

2 uwagi do wpisu “SZUKAM PRACY !

  1. Panie Doktorze!
    Chyba każdy w każdym środowisku (także i niestety medycznym od samego początku kształcenia) spotkał się z osobą zawziętą, nieprzychylną i arogancką w stosunku do nas. Ja tłumaczę to sobie tym, że to taki nauczyciel, który za wszelką cenę chce nam pokazać, jakimi ludźmi nigdy nie możemy się stać. Pan Doktorze świetnie odrabia tą życiową lekcję, będąc na szęście czystym przeciwieństwem takiej „osoby”. Życzę wymarzonej oferty, gdyby się jeszcze takowa nie znalazła 🙂

  2. Dziękuję za dobre słowo. Coraz liczniejsza grupa pracowników gorlickiego Szpitala ma własną ocenę tej osoby. Interesuje się relacjami wśród białego personelu organ założycielski – Powiat Gorlicki. Była próba zbierania podpisów za pozostawieniem mnie w Szpitalu – na szczęście zdążyłem to wyperswadować rozemocjonowanym pacjentom. Czuję olbrzymie wsparcie pracowników i pacjentów. Osoba, o której mowa ma udokumentowane namawianie do łamania prawa przez pracowników, więc niejako jest na cenzurowanym. Jeden ze związków zawodowych robi notatki na temat mobbingu w Szpitalu. Jestem dobrej myśli, poczekam na nagrodę jubileuszową za 30 lat pracy, potem się poważnie zastanowię. W rezerwie ponad trzy miesiące zaległego urlopu. Dziękuję za życzenia i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *