Starszy lekarz i …może!

W czerwcu Oddział Internistyczno-Kardiologiczny poprawił swój dodatni wynik finansowy. Oczywiście nie wykonuje w pełni kontraktu z NFZ z powodu pandemii. Ponad 30 lat pracuję w gorlickim szpitalu, po drodze pełniłem różne funkcje i piastowałem różne stanowiska. Mam teoretyczne i praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania, nawet ukończyłem studium menedżerskie. 

Zdarzyło mi się być laureatem samorządowych nagród z dziedziny edukacji, pomocy niepełnosprawnym, wygrałem jeden ogólnopolski konkurs dla lekarzy.

Jestem najstarszym pracownikiem Oddziału, nikt nie ma takiego doświadczenia jak ja, ponieważ tylko z dwoma kolegami pracowaliśmy w niewyobrażalnych latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.Kieruję moim wymarzonym Oddziałem od kilkunastu lat i wiele przeżyłem w związku z tym. Dodatnia stopa zwrotu jest ewenementem. Aktualnie w Oddziale pracuje oprócz mnie jeden z lekarzy mniej więcej z mojego pokolenia, troje młodszych (również specjaliści), dwóch młodych w trakcie specjalizacji. Najbardziej utytułowany i najlepiej wykształcony kolega odbiera zaległe urlopy. Niebawem dołączy do nas bardzo lubiana powszechnie specjalistka.

Oddział liczy 28 łóżek, jest płynna wymiana kadr.Dyrektor Szpitala jest z nami (w Szpitalu) od 2004 roku. Był nastawiony życzliwie do utworzenia dwóch oddziałów zarejestrowanych jako oddziały chorób wewnętrznych, zawsze szedł na rękę Oddziałowi Internistyczno-Kardiologicznemu (kadra, aparatura medyczna, remonty, poprawa komfortu oraz bezpieczeństwa pacjentów itd.).

Powyższe piszę, ponieważ będąc lekarzem doświadczonym w diagnozowaniu, leczeniu chorych i organizowaniu pracy, mocno się angażując w pracę Oddziału (m. in. obecność 7 dni w tygodniu) ostatnio słyszę  docierające do mnie plotki próbujące mnie zdyskredytować. Nie walczę z tym, prawda jest po mojej stronie, a ze mną się nie rozmawia. Przeżyłem wiele, przeżyję i to. Jak zawsze ucieknę w pracę z chorymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *