Samotność

Kilka dni temu mnie zdołowanemu siostra powiedziała o „samotności lidera”. Trafne określenie. Wybór czy konieczność?

Łatwo oceniać szefów. Coraz trudniej być menedżerem. Rośnie odpowiedzialność.

Mam jeszcze niewiele ponad miesiąc czasu trwania umowy o pracę. Jeszcze się waham nad jej przedłużeniem. Czy warto?

5 uwag do wpisu “Samotność

  1. Hmmm, z punktu widzenia pacjenta- warto. Tak bardzo brakuje wartościowych, doświadczonych, oddanych drugiemu człowiekowi lekarzy ( i chyba w ogóle ludzi). Ale z drugiej strony… To TY jesteś ważny, TY masz zadbać o siebie, TY masz wybór i prawo zawalczyć o SIEBIE. Samotność lidera? Tak, ale jako człowiek nie jesteś sam, bo nawet jeśli odrzucisz bezpośrednią pomoc, mentalnie jesteśmy przy Tobie- ja na pewno.

  2. Dziękuję. Na razie umowy o pracę nie mam. Ale jestem po niezwykle sympatycznej rozmowie z pracodawcą. I Oddział ma nadspodziewanie dobry wynik finansowy. Dyrektorka nadal interesuje się moją organizacją Oddziału, a więc zapewne zostaję!

  3. Mam propozycję kierowania Oddziałem jedynie przez rok i do wykorzystania 70 dni (14 tygodni) urlopu. Upokarzające!

  4. To jest oburzające. !!! Pisze z perspektywy pacjenta. Pytam: ilu ?..byłych ( włączając w to siebie) i obecnych pacjentów ,kierowanego przez Pana oddziału , ma świadomość tego , co dzieje się wokół..Sadze , ze niewielu. A podobno dobro pacjenta jest najważniejsze. Gdzie w takiej sytuacji jest mowa o dobru?Ja już od dawna niewiele rozumiem. Najlepiej będzie , jeżeli Drodzy Władcy tego świata ( czyt .szpitala ) doprowadza do tego , ze odejdą lekarze , do których pacjenci lgną , lekarze tak szanowani , z ogromna wiedza medyczna , z wielkim sercem…Owszem , za swoje dobre i zle decyzje , kiedyś odpowiedzą …także , przed samymi sobą. Sumienie ma każdy ..nie tylko lekarz..a może się mylę ?…Wiem jedno , to my ( nie popełniłam błędu , wiem co pisze ) pacjenci , potrzebujemy Pana Doktora , nie od święta…Brak mi słów. Z wyrazami szacunku , była pacjentka. J.R.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *