222 złote

i 40 groszy. Mój „dodatek covidowy” netto za grudzień 2021. Publikuję tą informację (na życzenie wyślę skan „paska” z wypłatą dodatku, proszę podać numer telefonu komórkowego na adres blenard@poczta.onet.pl albo w komentarzu).

Szpital dopłaca do mnie, więcej bowiem kosztują moje środki ochrony osobistej w skali miesiąca, niż mój miesięczny „dodatek covidowy”. Płacony przez Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ja i moja Rodzina jesteśmy nękani komentarzami i złośliwymi aluzjami na temat „covidowych” zarobków lekarzy. Rzekomo są płacone prowizje za skierowania na testy, za wystawienie karty zgonu z powodu COVID-19, za każdego chorego na koronawirusa. Ja tego nie doświadczyłem, mój „dodatek covidowy” jest do sprawdzenia w trybie dostępu do informacji publicznej w gorlickim szpitalu oraz w NFZ.

Robię swoje, chorzy w Oddziale Internistyczno-Geriatrycznym są zaopiekowani przez lekarzy i pielęgniarki, fizjoterapeutę, opiekunów medycznych, są diagnozowani, konsultowani, w razie konieczności trafiają do właściwych ośrodków referencyjnych. Gorlicki Szpital został właśnie zwizytowany i nadal ma certyfikat akredytacyjny.

Nie rozumiem tego jadu i plotek o zarobkach lekarzy w czasie pandemii. Przecież wystarczy sprawdzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.